2013-06-10

Zmartwychwstałem bogatszy !

Nie odkleiłem się od tego świata – mówi w rozmowie z Marzeną Rogalską Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości” w TVP 1 i gospodarz programu "Niepokonani”, trzykrotny laureat Telekamer. 

Nie odkleiłem się od tego świata – mówi w rozmowie z Marzeną Rogalską Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości” w TVP 1 i gospodarz programu "Niepokonani”, trzykrotny laureat Telekamer.

Zuchwałością nazywam powrót do starych schematów, a nie zdradzanie żony i uprawianie sportów ekstremalnych. Gdy cierpiałeś, potrzebowałeś, żeby Danusia mówiła jak najczęściej, że cię kocha, a kiedy ty ostatni raz powiedziałeś jej coś miłego?


Żegnałem się z nią dzisiaj w taki bardzo miły sposób przed wyjściem, ale… Za mało. Trochę mnie teraz zawstydzasz, chyba będę musiał znów zweryfikować swoje postępowanie i częściej to robić. Żona często mi mówi: "Pamiętasz, co obiecywałeś? Że będziesz bardziej o nas dbał, pamiętał o nas, zajmował się dziećmi”. Gdzieś wyczytałem, że żaden mężczyzna na łożu śmierci nie będzie sobie wyrzucał, że spędził za mało czasu w pracy, a prawie każdy powie: dlaczego tak mało czasu poświęciłem rodzinie, a szczególnie dzieciom? Zapamiętałem te słowa, bo myślę, że są bardzo prawdziwe.

Twoja żona jest dla mnie trochę święta, że tak powiem przy okazji świąt. Kiedy byłeś całkowicie od niej uzależniony, kiedy nie mogłeś się umyć, nie mogłeś zrobić sam dosłownie nic, na pewno bywałeś nie do zniesienia.

To jeszcze nic. Są rzeczy gorsze niż mycie. Ja bez pomocy drugiej osoby nie byłem w stanie się załatwić, zjeść, napić… Nic.

Trochę jak dziecko.

Małe dziecko można włożyć do kąpieli i wyjąć, ale ja ważę przecież dużo więcej i ze mną trzeba było postępować bardzo delikatnie, żeby nie urazić tych zniszczeń na skórze. Oprócz mnie miała na głowie trójkę dzieci, spalone mieszkanie i nie wiedziała, co będzie dalej. Jej postawa jest dużo bardziej godna podziwu niż moja. 

artykuł do przeczytania tutaj

Komentarze:

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.