2013-06-10

Kolejna nagroda:)

Krzysztof Ziemiec został laureatem 12. edycji nagrody "Ślad" imienia biskupa Jana Chrapka. Nagrodę wręczono we wtorek podczas uroczystej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich. 

Oto fragment depeszy PAP:

Krzysztof Ziemiec został laureatem 12. edycji nagrody "Ślad" imienia biskupa Jana Chrapka. Nagrodę wręczono we wtorek podczas uroczystej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Krzysztof Ziemiec otrzymał nagrodę za "odważne i profesjonalne pokazywanie siły dobra i jego atrakcyjności w czasach, gdy świat coraz bardziej w to powątpiewa". Jest prezenterem telewizyjnych "Wiadomości", autorem programów "Niepokonani" (TVP1) i "Prawdę mówiąc". W książce "Niepokonani" opisał dramatyczne losy bohaterów swoich programów. Jest także publicystą prasowym.

Do nagrody nominowani byli także: Tomasz Rożek za "bezustanne poszukiwanie i wskazywanie Boga w nauce, kulturze i cywilizacji" oraz ks. Andrzej Draguła za "dociekliwość w analizowaniu tematów trudnych i podejmowanie dialogu ze światem laickim".

Krzysztof Ziemiec, odbierając nagrodę podkreślił, że jest bardzo wzruszony i zaszczycony, że nagroda ta trafia do człowieka z telewizji - "medium, które jest bardzo ulotne". "Nagroda jest dla mnie bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ miałem okazję poznać osobiście bp. Chrapka i chciałem być takim samym człowiekiem jak on - otwartym na innych ludzi. Po drugie - nagroda stanie się dla mnie motywacją do tego, by pozostawić dobry ślad po sobie" - powiedział Ziemiec.
 

Komentarze:

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.