2013-07-15

Załóż odblask!

Często pieszym wydaje się, że są tak samo widoczni, jak oni widzą zbliżający się samochód. Nic bardziej mylnego!

Dzień, mimo że go ubywa, jest teraz jeszcze całkiem długi. Ale czas szybko leci i ani się obejrzymy, a nastaną jesienne, szare i deszczowe dni. A wtedy znów plagą będą niewidoczni piesi. Każdy, kto jeździ samochodem, wie doskonale, o czym piszę. I wcale nie trzeba „pędzić stówą”, aby doszło do prawdziwej tragedii.

Dlatego zmartwiłem się, kiedy kilka dni temu Senat zaproponował zniesienie obowiązku noszenia odblasków przez pieszych. Taki obowiązek wprowadzić miała nowelizacja prawa o ruchu drogowym uchwalona w czerwcu przez Sejm. Posłowie często zajmują się nieistotnymi sprawami, a tym razem chcieli zrobić coś, co bardzo poprawiłoby bezpieczeństwo. Chodziło tylko o obowiązkowe noszenie drobnego elementu odblaskowego po zmroku poza terenem zabudowanym.

Więcej w wydaniu papierowym "Idziemy" (nr 28/2013) oraz w wydaniu elektronicznym dostępnym na stronie eGazety.pl

Komentarze:

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.