2013-08-05

Siła Kościoła

Racji w Kościele trzeba bronić we wspólnocie, a nie w pojedynkę, i nie pod sztandarami niektórych mediów.

„Kuria atakuje księdza Lemańskiego”. „Papież wzywa księży, by szli pod prąd”. To wybrane przeze mnie tylko dwa tytuły z wielu innych artykułów dotyczących Kościoła. Kościoła, o którym głównie za sprawą tych dwóch duchownych znów stało się głośno. Co łączy te dwie postacie i co mówi to nam o Kościele, o jego stanie, sile i atrakcyjności?

W wielu mediach – o czym w „Idziemy” można było przeczytać niejednokrotnie – sprawa księdza z Jasienicy była przedstawiana sensacyjnie, żeby nie powiedzieć – niewspółmiernie do rangi wydarzenia, a także jednostronnie. I stawiane w tym kontekście przez wielu publicystów apele o odnowę Kościoła były – wydaje mi się – mało autentyczne i niezrozumiałe. Tym bardziej jeśli formułowali je ludzie piszący np. takie słowa: „Proboszcz musiał przegrać i trudno sobie wyobrazić, by w przyszłości wygrał. Jeśli wygra i do parafii wróci, będzie to dowód faktycznych zmian”. Stwierdzenie, że taka teza świadczy o nieznajomości kościelnej natury, to banał.


Więcej w wydaniu papierowym "Idziemy" (nr 31/2013) oraz w wydaniu elektronicznym dostępnym na stronie eGazety.pl

Komentarze:

2013-08-05
Dziękuję za mądry i wyważony ton w mówieniu o Kościele.
wielewiak
2013-08-10
Moje zdziwienie jest takie, że o poprawnych rzeczach się nikt nie wypowiada ani ich nie komentuje.
Jeszcze raz uznanie dla Pana!!!
wielewiak

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.