2013-09-23

Zły trend

Czy konkurencja i obawa przed utratą stanu posiadania nie zamieniły niektórych z nas w bestie?

Kościół się zmienia, a jednym z dowodów jest to, co robi papież Franciszek – obecnie jeden z bardziej aktywnych i znanych na świecie tweeterowców. Od początku pontyfikatu zamieszczono już 150 tweetów z myślami, apelami, fragmentami przemówień i homilii Franciszka.

Kilka dni temu na profilu Papieża na Twitterze ukazała się taka wiadomość: „Czasami można żyć, nie znając sąsiadów – to nie jest życie chrześcijańskie”. W kontekście innych wpisów może jest to mało przełomowa treść, ale według mnie jakże ważna „na co dzień”.


Więcej w wydaniu papierowym "Idziemy" (nr 38/2013) oraz w wydaniu elektronicznym dostępnym na stronie eGazety.pl

Komentarze:

2013-09-27
Potrzeba nam ludzi, którzy na swej drodze życiowej zauważają ludzi i żyją po chrześcijańsku.
wielewiak
2016-04-01
P.Ziemiec czy Panu nie wstyd . porządny , rzetelny , powiem więcej profesjonalny dziennikarz , a tak się szmaci.Lubiany i doceniany , a za chwilę
będzie Pan w d...... . Oglądał Pan telewizje stanu wojennego i tych skoszarowanych dziennikarzy, pomału dogania ich Pan, zapewne za chwilę przegoni.
Reprezentuje Pan szaleńców i psychopatów , co Panu obiecał aparatczyk Kurski , czy nie widzi Pan że za chwile może Polak strzelać do Polaka ,
konfliktowanie , kłamstwo , łamanie prawa , szyderstwo , obłuda w imię wolności , demokracji i dobra wszystkich Polaków . Czy marionetka Prezydent , Premier ,Marszałek , Ministrowie to za mało . Bedzie Pan w pierwszym szeregu w wojnie Polsko-Polskiej?
Kiedyś bedzie Panu i Pana dzieciom wstyd.
Dla Pana wiedzy nie jestem ani zwolennikiem poprzedników , ani żadnej innej parti, jestem zwykłym obywatelem , który kiedyś przez komunistów bandytów musiał wyjechać z Polski , a teraz nazywają mnie świnią , drugim sportem , przestępcą i porównują do hitlerowców .
Wstydzę się za Pana .
Mikelsen
2016-07-17
Witam
Ja w zasadzie mam tylko jedno pytanie. Jak pan mógł tak się zeszmacić ? Sam się często zastanawiam , czy gdybym był na pana miejscu mógłbym codziennie rano patrzeć lustro. Jestem przekonany , że teraz już na żadną telekamerę nie może pan liczyć. Przykro mi patrzeć na taki moralny upadek. Pozostaje tylko żal i smutek. Wolałbym przymierać głodem niż pracować w TVPis. Trzeba mieć honor.
Adam
2017-01-17
"Czy konkurencja i obawa przed utratą stanu posiadania nie zamieniły niektórych z nas w bestie?"
gorzej - zamieniły w sprzedawczyków bez honoru...
pm

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.