Krzysztof Ziemiec (ur. w 1967 r.) dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez widzów postrzegany jako jeden z najbardziej wiarygodnych i obiektywnych dziennikarzy. Dwukrotnie nagrodzony „Telekamerą” (2011 i 2012). Zdobywca WIKTORA. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”, wcześniej m.in. z „Panoramą” w TVP2, TV Puls i TVN24. Twórca programów publicystycznych m.in. „Niepokonani” (który otrzymał Grand Prix w konkursie „Oczy szeroko otwarte”) czy „Mam inne zdanie”. W 2011 r. wyróżniony wraz z Twórcami filmu „JP2 - szukałem Was” „Totusem medialnym”. W 2012 r. nagrodzony Orderem Ecce Homo. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Od pokoleń związany z Warszawą.

Aktualności

Jedziemy do Rzymu

Mam nadzieję, że ten czas, który został nam do dnia kanonizacji, będziemy potrafili wykorzystać na duchowe przygotowanie. Że będziemy potrafili do niej dojrzeć

Zły trend

Czy konkurencja i obawa przed utratą stanu posiadania nie zamieniły niektórych z nas w bestie?

Bezlitosny Janosik

Mazowsza nie stać na zapłacenie wrześniowej raty tzw. janosikowego. To bagatela 55 mln zł.

Idzie jesień

Do tej pory mogliśmy nasz kłopot z zatrudnieniem "eksportować". Ale to może się szybko skończyć.

Siła Kościoła

Racji w Kościele trzeba bronić we wspólnocie, a nie w pojedynkę, i nie pod sztandarami niektórych mediów.

Nie tylko Barca

FC Barcelona to bardziej rodzina niż klub piłkarski

Załóż odblask!

Często pieszym wydaje się, że są tak samo widoczni, jak oni widzą zbliżający się samochód. Nic bardziej mylnego!

A my? Co pokażemy?

Polacy mają najwięcej "drzewek sprawiedliwych" w jerozolimskim ogrodzie Yad Vashem, a świat ogląda filmy o polskim antysemityzmie?!

Komu to służy?

Obszary z parkometrami to w Warszawie już niemal 1/3 miasta i nie są to tylko rejony Śródmieścia.

Filozofia dla życia

Jest wybitnym filozofem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsekwentnym propagatorem filozofii Karola Wojtyły, a także był bliskim współpracownikiem Romana Ingardena oraz przyjacielem naszego Papieża.

Kolejna nagroda:)

Krzysztof Ziemiec został laureatem 12. edycji nagrody "Ślad" imienia biskupa Jana Chrapka. Nagrodę wręczono we wtorek podczas uroczystej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich. 

Czysta kalkulacja

W dobie postpolityki idee zastąpił polityczny marketing, czyli zabiegi o dobrą ocenę ze strony elektoratu. 

Wierzę w cuda

Nie bez powodu mówi się, że wiara czyni cuda! A my jesteśmy tylko narzędziami w rękach Boga. 

Skutki bezprawia

Nie jest tajemnicą, że kliniki stosujące zabiegi in vitro to wielki biznes. 

Mały Feniks!

Zostałem uhonorowany Małym Feniksem! Kolejna ważna nagroda!! Dziękuję !!!

NIEPOKONANI !

Kochani,
Po kilku latach namiawiań, tygodniach pracy i długim oczekiwaniu na finał w druku, właśnie ukazała się moja kolejna książkowa nowość!!! 

Wiosna przyjdzie jesienią?

Fala niezadowolenia jest prawdziwa. Ludzie mają dość nie tyle nawet zaciskania pasa, co obłudy 

Zmartwychwstałem bogatszy !

Nie odkleiłem się od tego świata – mówi w rozmowie z Marzeną Rogalską Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości” w TVP 1 i gospodarz programu "Niepokonani”, trzykrotny laureat Telekamer. 

W naszym bloku

Czy jesteśmy skazani na mieszkaniowy socjalizm? 

Telekamera po raz trzeci!

Podziękowania dla wszystkich, którzy oddali głos wysyłąjąc SMS i dzięki którym dostałem trzecią z rzędu Telekamerę :-) 

Włosi mają dość

Wynik wyborów we Włoszech to sygnał ostrzegawczy, że Europa ma już dość finansowej kuracji odchudzającej i technokracji, która z powodzeniem zastąpiła demokrację 

Droga zbawienia

Po co idziemy dziś Drogą krzyżową? …bo mamy nadzieję, że to misterium pozwoli nam na nowo uwierzyć, że w tych zmaganiach z cierpieniem, z naszą słabością, niemocą i problemami nie jesteśmy sami, że jest z nami Ktoś, kto zawsze będzie pomagał nam dźwigać nasze małe krzyże.  

Wycinam topole

Nie widać końca gorącej dyskusji o wycince drzew w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie. 

Ratujmy nasze dzieci

Prawdziwym fundamentem współpracy w wychowaniu dzieci jest miłość. Ale miłość oparta na Ewangelii. 

Zyski z Powstania

 Powstanie Styczniowe zmieniło nieco spojrzenie Europy na Rosję

Lenin i goła baba

Dlaczego nikt nie założy koszulki z Hitlerem, a z Che już tak? 

Owsiak i eutanazja

Eutanazja to wyrok śmierci z zimną krwią, a nie jakaś mityczna pomoc. 

Podatkiem w nowy rok

 W 2013 roku fiskus oficjalnie, co jest zapisane w ustawie, planuje ściągnąć od kierowców 1,5 mld zł. Pomóc ma w tym 300 nowoczesnych fotoradarów i 29 systemów odcinkowego pomiaru prędkości.

Wanda Półtawska. Prawdę mówiąc!

Polecam moją "najnowszą produkcję". Edycja Św.Pawła wydała właśnie na DVD rozmowę z dr. Wandą Półtawską. To pełna wersja rozmowy z Programu "Prawdę Mówiąc" z 2011 roku! Warto to mieć ! Pani Wanda mówi o tym, jak godnie żyć i jak ważne jest wychowanie młodych! 

 

 

 

W obronie tradycji

Czy ktoś ma prawo zabraniać komukolwiek kultywowania najpierw tradycji, a potem religii? 

Bitwa o pamięć

Od tamtej ciemnej nocy minęło 31 lat. Dużo się wokół zmieniło. Nie zawsze tak, jak mogło było i nie zawsze po myśli tych, którzy wtedy o tę lepszą Polskę walczyli.

Pod polskim niebem

Upamiętnienie wojen, zrywów i nawet przegranych powstań to także proces społecznego wychowania i przekazywanie wartości – a więc ofiarności i poświęcenia dla dobra wspólnego. 

Liczmy na siebie

Dzisiaj Polska bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje porozumienia ponad podziałami na rzecz utrzymania niepodległości

Dumni z Polski

Niezależnie od historycznego czasu, pokazujmy narodowe dziedzictwo następnym pokoleniom. Bo nikt tego za nas nie zrobi.

Inna twarz pychy

Dziecko nie może być zachcianką, którą musimy dostać, bo nam się należy, jak prezent na urodziny. 

Wszystko jest po coś

W księgarniach w całej Polsce, jest już kolejna wersja książki "Wszystko jest po coś". Książka dostępna jest także w wersji e-booka. Tym razem nakład jest na tyle duży, że powinien wystarczyć dla wszystkich zainteresowanych:) 

Zło dobrem

Co powiedziałby nam dziś błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko? Jakie przesłanie miałby dla nas w dzisiejszych niełatwych przecież czasach? 

Zapraszam na spotkanie autorskie!

Już nie długo trafi do księgarń druga poprawiona i uzupełniona o post scriptum wersja mojej książki "Wszystko jest po coś". 

Expose i dziura

 Dopóki nie udaje nam się uporać z wymianą małej rury na osiedlu sopóty nie ma co poważnie zastanawiać się nad realizacją większych projektów.

Przemówienie Premiera...

Wprzemowieniu sejmowym premiera padło wiele słów ale ani jedno zdanie dotyczące naszej polityki zagranicznej i naszego miejsca w świecie.

Rozmowa z Kubą Błaszczykowskim

Jako dziecko był świadkiem tego, jak ojciec zabił nożem jego ukochaną mamę. Trafił pod opiekę wujka - piłkarza Jerzego Brzęczka i babci Felicji Brzęczkowej. To im, ale także niewyobrażalnej determinacji i ogromnemu talentowi zawdzięcza to co ma teraz. Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski był gościem Krzysztofa Ziemca.

Wiara nie jest dla frajerów!

Religia nie potrafi „zainteresować”, nie jest cool i trendy?

WIKTOR 2011 w kategorii "prezenter telewizyjny".

Krzysztof Ziemiec – prowadzący Wiadomości w TVP 1 oraz  program „Prawdę mówiąc" w TVP INFO – otrzymał statuetkę w kategorii „prezenter telewizyjny".

"Zlot Wcześniaków"

W czasie "Zlou Wcześniaków" czyli Jubileusz XV-lecia Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Krysztof Ziemiec miał zaszczyt przeczytać maluchom kilka bajkowych opowieści.

Katolik frajerem? Książka, która łamie schematy.

Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer? Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem? Na te i inne pytania odpowiedzieli w książce m.in.: Krzysztof Ziemiec, Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Marek Kamiński i Artur Partyka.

Danuta i Krzysztof Ziemiec wspierają akcję Wierność jest sexy!

Zespół Love Story śpiewa, że wierność jest cudna, a celebryci opowiadają o swoich pierwszych i wciąż tych samych mężach i żonach. Tak studenci z warszawskich uczelni lansują modę na wierność.

50 lat z Radiową Trójką

Krzysztof Ziemiec rozpoczął swoją przygodę z dziennikarstwem właśnie od Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Krzysztof Ziemiec w kapitule XIV edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2012.

Krzysztof Ziemiec zasiada w kapitule XIV edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2012. Jest to najważniejsza nagroda wydawnictw katolickich w Polsce.

Oficjalna strona Krzysztofa Ziemca już ruszyła!

Witamy na oficjalnej stronie Krzysztofa Ziemca. Celem jej istnienia jest ułatwienie przykazywania informacji o tym, co dzieje się w życiu prywatnym i zawodowym jednego z najlepszych polskich dziennikarzy. Zapraszamy do obejrzenia witryny!

Napisz do mnie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywanie i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.